Na tę wiadomość czekali wszyscy fani biathlonu. Do rywalizacji wraca najlepsza zawodniczka ubiegłej edycji Pucharu Świata. Marte Olsbu Roeiseland ogłosiła we wtorek, że pojawi się w Pokljuce i stanie do walki o Dużą Kryształową Kulę oraz medale Mistrzostw Świata w Oberhofie.

9 miesięcy poza biathlonem

Ten rok nie był łaskawy dla Marte Olsbu Roeiseland. Norweżka ostatni raz na trasie pojawiła się w marcu tego roku w trakcie zawodów w Oslo. Choć pojawiały się pogłoski, że trzykrotna złota medalistka z igrzysk w Pekinie wróci na biathlonowe trasy jeszcze w grudniu, to były to tylko plotki.

W wywiadzie udzielonym trzy tygodnie temu, biathlonistka z Norwegii przyznała wprost, że jej celem na ten sezon są Mistrzostwa Świata w niemieckim Oberhofie i to na nich się skupia.

– Moja forma wciąż nie jest taka, jakiej bym oczekiwała. Zdrowie jest najważniejsze, a ponieważ moim celem jest dobry występ na Mistrzostwach Świata w Oberhofie, muszę poświęcić czas na powrót do najwyższej formy – mówiła na początku grudnia Roesieland.

Roeiseland znów w rodzinie

O tym, że najlepsza zawodniczka ubiegłego sezonu znów stanie do walki o punkty Pucharu Świata, dowiedzieliśmy się we wtorek. Menedżer norweskiej kadry, Per Arne Botnan z nieskrywaną radością mówił o powrocie Roeiseland do rywalizacji.

– W ostatnich miesiącach wykonała fenomenalną pracę, zaś jej organizm w końcu odpowiednio reaguje na ciężki trening. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co może osiągnąć w Pokljuce – powiedział.

Cytowana w komunikacie prasowym biathlonistka również cieszy się na myśl o zameldowaniu się na starcie zawodów Pucharu Świata.

– Długo czekałam i cieszę się, że w końcu mogę powiedzieć, że „wróciłam!” – oznajmiła.

Źródło: mynewsdesk.com
Fot. © Manzoni/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.