Dorothea Wierer i Dominik Windisch otrzymali we wtorek w Mediolanie najwyższe wyróżnienie we włoskim sporcie. Biathloniści zostali uhonorowani w trakcie ceremoni wręczenia Złotych Naszyjników 2020 (Collari d’Oro 2020), która z powodu pandemii została przełożona o rok.

Nagroda dla Windischa i Wierer to pokłosie ich sukcesów w ostatnich latach. Na Mistrzostwach Świata w Ostersund w 2019 roku oboje zdobyli złote medalne w biegach masowych. Rok później w Anterselwie byli częścią srebrnej sztafety mieszanej. Na tych samych zawodach 31-letnia Włoszka zdobyła dodatkowo dwa złota indywidualnie.

Dorothea Wierer nie myśli o sportowej emeryturze. „Życie zmienia się całkowicie”

Nagrodzony Złotą Palmą został także dyrektor techniczny włoskiego zespołu biathlonowego Fabrizio Curtaz. Wyróżnienie to przyznaje się za zasługi na, szeroko rozumianym, polu trenerskim.

– Myślę, że Naszyjnik to najważniejsze wyróżnienie w karierze włoskiego sportowca. Dziś nie tylko my jesteśmy nagradzani, ale także nasz dyrektor techniczny Fabrizio Curtaz, który wspiera nas od wielu lat. To także dzięki niemu tak bardzo się rozwinęliśmy – mówiła w trakcie ceremonii wręczenia nagród Dorothea Wierer.

Emocji nie krył również Dominik Windisch.

– Jestem zaszczycony, że mogę być tutaj ze wszystkimi władzami. Teraz zdaję sobie sprawę, jak wspaniale jest otrzymać tę nagrodę. To wyróżnienie przypomina mi wyjątkowy wyścig, ale uważam to też za nagrodę za całą moją karierę, dwadzieścia lat treningów, dobre i złe chwile – zaznaczył włoski biathlonista.

Źródło: fondoitalia.it
Fot. Julia Sadykova/Shutterstock.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *