6 zawodników i 5 zawodniczek powołał dyrektor techniczny reprezentacji Włoch Klaus Hoellrigl na inauguracyjne zawody Pucharu Świata w Kontiolahti. W drużynie znalazły się zarówno największe gwiazdy, jak i zawodnicy, którzy są dopiero na początku swojej kariery w elicie.

Mieszanka młodości i doświadczenia

Premierowy weekend sezonu 2022/2023 coraz bliżej. Kolejną nacją, która zdecydowała się zaprezentować swoją drużynę na zawody w Kontiolahti, są Włochy. Bilety do fińskiego kurortu otrzymali  Lukas Hofer, Tommaso Giacomel, Didier Bionaz, Patrick Braunhofer, Daniele Cappellari oraz debiutant David Zingerle. Wśród pań pojawią się natomiast Daniele Cappellari, Dorothea Wierer, Lisa Vittozzi, Michela Carrara, Samuela Comola i Rebecca Passler. Zawodnicy zakończyli dzisiaj obóz przygotowawczy w Beitostoelen i w następny czwartek wylecą do Finlandii.

We włoskiej ekipie nie brakuje doświadczonych zawodników, jak i debiutantów. Są też i tacy, jak Lisa Vittozzi, Tommaso Giacomel czy Didier Bionaz, którzy mogą już w tym sezonie bić się o czołowe lokaty. Dyrektor techniczny Włochów, Klaus Hoellrigl,  podkreślał to na konferencji prasowej.

Filozofią, która przyświecała naszym letnim przygotowaniom, było jak najlepsze pokierowanie Dorotheą Wierer i Lukasem Hoferem, tak aby rok po roku mogli walczyć o czołowe pozycje. Za nimi stoi grupa młodych ludzi, którzy będą pracować przede wszystkim z myślą o powołaniu na Igrzyska Olimpijskie 2026, dając im możliwość rozwoju w jak najlepszym środowisku, bez zbytniego patrzenia na krótkoterminowy wynik. Pomiędzy nimi są Lisa Vittozzi, Tommaso Giacomel i Didier Bionaz, którzy reprezentują teraźniejszość i są w stanie walczyć o wysokie lokaty. Decyzja o utworzeniu grup o dużej liczebności wynika z idei zrodzenia dobrego ducha zespołu i wierzę, że sztabowi technicznemu udało się zrealizować ten zamysł.

Problemy zdrowotne Hofera

Hoellrigl przyznał, że cała grupa jest w dobrej kondycji. Wyjątkiem jest w tym przypadku Lukas Hofer. Jego przygotowania do sezonu zakłócały drobne  kontuzje.

Najpierw problem z barkiem, potem dyskomfort w kolanie, a na koniec mały stan zapalny w stopie, Lukas z pewnością nie miał szczęścia. Sytuacja jest jednak pod kontrolą, we Włoszech kończy kuracje, a ostatnio przeprowadzone badania uspokajają.

Przypomnijmy, że inauguracja sezonu 2022/2023 już 29 listopada. Tego dnia w biegu indywidualnym zmierzą się panowie. 30 listopada w tej samej konkurencji zaprezentują się panie.

Źródło: fisi.org
Fot. Federico Modica/Red Bull Content Pool

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *