Choć World Team Challenge 2022 odbędzie się dopiero za dwa miesiące, już znamy pierwsze pary, które zapowiedziały swoją obecność na stadionie w Gelsenkirchen. Obok gospodarzy, do Nadrenii Północnej Westfalii zjadą również Włosi i Ukraińcy.

Biathlon World Team Challenge to najsłynniejsze zimowe zawody pokazowe na świecie. Większość kibiców zna je jednak pod nazwą Biathlon na Schalke, z uwagi na miejsce ich rozgrywania – stadion piłkarski zespołu Schalke 04 Gelsenkirchen. Impreza na Veltins Arena (wcześniej Arena Auf Schalke) na stałe weszła do biathlonowego kalendarza. Po raz pierwszy odbyła się w 2002 roku i każdorazowo przyciąga tłumy kibiców.

Kto pojawi się na starcie Biathlon World Team Challenge?

Zawody Biathlon World Team Challenge co sezon przyciągają najlepszych biathlonistów z czołówki Pucharu Świata. Nie inaczej jest tym razem. O zwycięstwo w Gelsenkirchen 28 grudnia powalczą m.in. dwie mocne pary gospodarzy: Denise Herrmann-Wick/Benedikt Doll  oraz Vanessa Voigt/Philipp Nawrath. Dwa lata temu Herrmann i Doll zajęli trzecie miejsce i z pewnością są w gronie faworytów do podium również i w tym roku.

Te plany będą starali się zrewidować Julija Dżima i Dmytro Pidruczny. W 2019 roku 31-letni Ukrainiec i Anastasija Merkuszyna ukończyli zawody na drugim miejscu.

Ostatnią z par, która do tej pory potwierdziła swój udział w Biathlon World Team Challenge 2022 są Włosi: Dorothea Wierer i Lukas Hofer. Ich wspomnienia z Gelsenkirchen z pewnością są jak najlepsze, bowiem jako jedyni z całej stawki znają smak zwycięstwa na Vrltins Arena. Ich tryumf miał miejsce w 2018 roku.

Źródło: inf. własna
Fot. biathlon-aufschalke.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.