Z powodu pandemii koronawirusa zawody Biathlon World Team Challenge nie odbędą się na stadionie Schalke 04 Gelsenkirchen. Veltins Arena zostanie zastąpiona, drugi rok z rzędu, przez Ruhpolding.

Tydzień temu informowaliśmy, że tegoroczne zawody Biathlon World Team Challenge zostały odwołane. Decyzja została podjęta w związku z wysoką (około 40 tys. każdego dnia) liczbą zakażeń w Niemczech. Organizatorzy informowali, że najsłynniejszy wyścig pokazowy w tym roku nie odbędzie się w ogóle.

World Team Challenge przełożony! Zawody na Veltins Arena nie odbędą się w tym roku

Na szczęście dla kibiców, udało się zapobiec najczarniejszemu scenariuszowi i tradycja zostanie konturowana. Po raz drugi z rzędu zawody z Gelsenkirchen zostaną przeniesione na południe. W tym roku biathlonistów ponownie ugości bawarskie Ruhpolding.

– Wszyscy nie mogliśmy się doczekać powrotu na stadion Schalke tej zimy. Ale jestem naprawdę bardzo wdzięczny, że Biathlon World Team Challenge może ponownie odbyć się w Ruhpolding jako specjalna edycja. Fani biathlonu mogą spodziewać się atrakcyjnego telewizyjnego wydarzenia sportowego na koniec roku z najlepszymi biathlonistami świata – powiedział prezes Niemieckiego Związku Narciarskiego, dr. Franza Steinle.

Swój udział w imprezie potwierdziło do tej pory siedem z dziesięciu drużyn. Na linii startu nie zabraknie m.in. obrońców tytułu z zeszłego roku. Rosjanka Jewgienija Pawłowa i jej rodak Matwiej Jelisiejew ponownie powalczą o sukces w tej prestiżowej imprezie.

Biathlon World Team Challenge odbędzie się dwa dni po świętach Bożego Narodzenia – 28.12.2021 r.

Źródło: inf. prasowa/oprac. własne
Fot. Ruhpolding Tourismus GmbH/Andreas Plenk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *