Pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia drugi rok z rzędu pokrzyżowały plany organizatorów World Team Challenge. Pokazowy wyścig na stadionie Schalke 04 Gelsenkirchen nie odbędzie się w zaplanowanym terminie. 

20 lat tradycji

Impreza znana jako „Biathlon auf Schalke” rozgrywana jest od 20 lat na stadionie w Gelsenkirchen. W zeszłym roku, z powodu pandemii World Team Challenge zostało przeniesione do Ruhpolding. Dziś już wiemy, że w sezonie 2021/2022 będzie inaczej – wydarzenie w ogóle się nie odbędzie.

– Po przełożeniu zawodów w zeszłym roku mieliśmy nadzieję, że tym razem będziemy mogli ponownie zorganizować wydarzenie bet1 Biathlon World Team Challenge w wypróbowanej i przetestowanej formie – mówił Thorsten Kramer, szef sprzedaży wydarzeń, sprzedaży biletów i usług w FC Schalke 04.

Pandemia przesuwa zawody

Organizatorzy poinformowali o tym w specjalnym komunikacie. Czytamy w nim, że „ze względu na nowe rozporządzenie w sprawie ochrony przed koronawirusem w Nadrenii Północnej-Westfalii, zaplanowany na 28 grudnia w Schalke bett1 Biathlon World Team Challenge zostanie przełożony na kolejny rok do grudnia 2022 roku”.

– Z powodu licznych nowych infekcji, grożącego przeciążenia szpitali i związanych z tym decyzji politycznych Konferencji Premierów i naszego rządu stanowego, ale nie mamy pola manewru na żadną inną decyzję – dodaje Kramer.

Dokładną datę World Team Challenge 2022 poznamy w bliżej nieokreślonym terminie. Organizatorzy ustalą ją wspólnie z nadawcą telewizji publicznej, który transmituje „Biathlon auf Schalke”. Pewne jest, że, podobnie jak w latach ubiegłych, odbędzie się ono między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem.

Powtórka w Ruhpolding?

Rok temu WTC również nie odbyło się w Gelsenkirchen. Zamiast miasta w Nadrenii-Północnej Westfalii organizatorem zostało bawarskie Ruhpolding. Czy w tym roku będzie podobnie?

Biorąc pod uwagę fakt, że Bawaria nakłada najbardziej rygorystyczne przepisy antypandemiczne jest to mało prawdopodobne. Organizatorzy również nie nastawiają się na możliwe przeniesienie imprezy na inną arenę.

– Niepewność kibiców biathlonu, ryzyko ekonomiczne i związany z tym brak bezpieczeństwa, to między innymi najważniejsze powody przemawiające za odłożeniem zawodów na kolejną zimę. Ochrona zdrowia jest najważniejsza – czytamy.

Źródło: biathlon-aufschalke.de
Fot. shutterstock.com, zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *