Międzynarodowa Unia Biathlonu (IBU) potwierdziła, że zaplanowane na 16.12-19.12 zawody we francuskim Annecy odbędą się zgodnie z planem. Co ważne, biathloniści będą niesieni dopingiem kilku tysięcy kibiców, którzy wciąż mogą kupować bilety.

Pogoda nie zawsze jest sprzymierzeńcem organizatorów zimowych zawodów. W ostatnich dwóch latach doszedł jeszcze problem z koronawirusem (Sars-cov-2) i wynikające z niego ograniczenia nakładane przez rządy państw. Właśnie z powodu obostrzeń w Austrii i Niemczech na biathlonowych arenach zabraknie w tym sezonie kibiców.

Inaczej wygląda sytuacja we Francji. W poniedziałek IBU potwierdziła, że najlepsi z całego świata staną na linii startu w Annecy – Le Grand-Bornand, o czym w komunikacie prasowym poinformował organizator.

– To było szczere „tak”, które potwierdziło starania komitetu organizacyjnego, wsparte sprzyjającymi warunkami pogodowymi w ostatnich dwóch tygodniach, aby zapewnić organizację biathlonowego Pucharu Świata w dniach 13-19 grudnia w dobrych warunkach – czytamy.

Biathloniści będą mieli okazję zapoznać się z trasą w Annecy 14 i 15 grudnia, w trakcie oficjalnych treningów. Następnie zmierzą się w trzech konkurencjach: sprincie, biegu pościgowym oraz biegu masowym.

Żródło: nordicmag.info
Fot. shutterstock.com, zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.