Ekstremalne warunki pogodowe w Pekinie nie dają za wygraną i po raz kolejny wymuszają na organizatorach zmiany w terminarzu. Tym razem zdecydowano się zmienić datę rozegrania biegu ze startu wspólnego kobiet.

Pogoda rozdaje karty

Na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie do rozegrania została ostatnia biathlonowa konkurencja – bieg ze startu wspólnego. Początkowo rywalizacja pań miała być ostatnim akcentem tegorocznych zmagań. Jednak do planów IBU znów swoje trzy grosze wtrąciła pogoda. Prognoza na sobotę jest bardzo niekorzystna – temperatura po raz kolejny w ostatnich dniach ma spaść poniżej -15°C.  A to, zgodnie z regulaminem IBU, wyklucza możliwość przeprowadzenia zawodów. Poza tym, nie raz na tych igrzyskach widzieliśmy, jak wymagająca jest trasa oraz panujące na niej warunki.

Bieg ze startu wspólnego kobiet – kiedy się odbędzie?

Dlatego organizatorzy zdecydowali o przełożeniu biegu ze startu wspólnego kobiet z soboty na piątek. Początek zmagań zaplanowano na godzinę 8 naszego czasu. Dwie godziny później do rywalizacji wkroczą natomiast panowie. W biegu pań wystąpi nasza jedna reprezentantka – Monika Hojnisz-Staręga.

Źródło: biathlonworld.com
Fot. © Manzoni/IBU

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *