Jak najlepiej odbić sobie dotychczasowe niepowodzenia na igrzyskach? Złotym medalem w ostatniej konkurencji! Tak właśnie można podsumować to, co zrobiła dziś Justine Braisaz-Bouchet. Francuzka najlepiej odnalazła się w niełatwych warunkach i sięgnęła po mistrzostwo olimpijskie w biegu ze startu wspólnego.

Pudłowały na potęgę

Taki bieg nie zdarza się często. W dzisiejszych wynikach próżno szukać bezbłędnej zawodniczki. Ani takiej, co myliła się tylko raz. Albo dwa. Najcelniej strzelająca zawodniczka w piątkowym biegu masowym oddała bowiem 17 celnych strzałów. Była to Julija Dżima. Jednak wynik ten nie starczył nawet na podium. Ukrainka znalazła się bowiem na siódmym miejscu. Medale zdobyły zawodniczki, które przebiegły cztery karne rundy. Najwięcej pudeł zanotowała z kolei Anais Bescond. 29. zawodniczka dzisiejszej rywalizacji trafiała do tarczy co drugi strzał.

Warunki pogodowe napisały dziś niesamowicie ciekawy scenariusz biathlonowych zmagań. Nic do końca nie było oczywiste, a o wyniku końcowym decydował moment dotarcia do strzelnicy.

Fantastyczna Justine

W tej niezwykle ciekawej rywalizacji prym wiodła Justine Braisaz-Bouchet. Francuska zawodniczka nie była przecież wymieniana w gronie faworytek do walki o czołowe lokaty. Tegoroczne igrzyska nie przebiegały po jej myśli. Justine nie załapała się do sztafety mieszanej. Indywidualnie pojawiła się tylko w biegu indywidualnym i sprincie, kończąc rywalizację w piątej dziesiątce.

Dziś Justine Braisaz-Bouchet odbiła sobie wszelkie niepowodzenia. Francuzka wykorzystała potknięcie Norweżek na ostatnim strzelaniu  – Tiril Eckhoff oraz Marte Olsbu Roeiseland. Jedna karna runda przy dodatkowych 300 metrach rywalek pozwoliła jej opuścić strzelnicę na pierwszym miejscu. Eckhoff była druga, a Roeiseland trzecia. Bardzo blisko medalu była także Marketa Davidowa. Sympatyczna Czeszka straciła do podium niespełna 20 sekund.

Kłopoty Moniki Hojnisz-Staręgi

Niestety, o olimpijskim biegu masowym jak najszybciej będzie chciała zapomnieć Monika Hojnisz-Staręga. Od samego początku bieg nie układał się po myśli Polki. Pięć pudeł w pozycji leżącej oraz trzy w stójce sprawiły, że nasza najlepsza zawodniczka zajęła dopiero 27. miejsce.

bieg_masowy_k_pekin

Fot. © Manzoni/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.