Do rozpoczęcia 53. Mistrzostw Świata w biathlonie zostało siedem tygodni. W związku z czym organizatorzy zaprezentowali w środę utwór, który będzie oficjalnym hymnem imprezy. Piosenka „O-O-Oberhof” to dzieło zespołu Dorfrocker.

Oberhof po raz drugi

Oberhof to jeden z najpopularniejszych ośrodków sportów zimowych w Niemczech. Nic dziwnego, że to właśnie tam odbędą się 53. Mistrzostwa Świata w biathlonie. Pomiędzy 8 a 19 lutego 2023 roku odbędzie się dwanaście konkurencji dla kobiet i mężczyzn: sprint, bieg indywidualny, bieg pościgowy, bieg masowy i sztafeta oraz sztafeta mieszana i pojedyncza sztafeta mieszana.

Turyngijskie miasto będzie po raz drugi w swojej historii świadkiem zmagań najlepszych biathlonistów i biathlonistek o medale mistrzostw świata.

Dorfrocker zadba o atmosferę

Dorfrocker to niemiecka grupa muzyczna z Kirchaich w Dolnej Frankonii. Ich muzykę można zaliczyć do kategorii „party rock”, która zawiera elementy stylistyczne muzyki ludowej, rockowej, imprezowych przebojów oraz muzyki country. Założona została w 2005 roku przez trzech braci. Markus Thomann gra na akordeonie, Philipp Thomann na gitarze, zaś Tobias Thomann jest wokalistą.

– To dla nas wielki zaszczyt. Kochamy biathlon i kochamy biathlonową publiczność w Oberhofie. Nie możemy się doczekać, aż zagramy piosenkę przed fanami i staniemy się częścią Mistrzostw Świata w biathlonie. To wielka biathlonowa rodzina. To fascynujące, że kibice wspierają wszystkich zawodników, nie tylko tych z Niemiec, ale oklaskują również tych, którzy finiszują po zwycięstwo. To wyjątkowe – powiedział Markus Thomann.

Teledysk do utworu „O-O-Oberhof” był nagrywany na terenie ośrodka narciarskiego w Oberhofie, zaś jego publikacja jest planowana na połowę stycznia. Poniżej prezentujemy całość nagrania, które zostało udostępnione w środę.

Źródło: inf. pras./oprac. własne
Fot. Susann Eberlein/Oberhofer Sport und Event GmbH

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *