Dokładnie za siedem tygodni, 28 grudnia odbędzie się jubileuszowy Biathlon World Team Challenge 2021. Veltins Arena już po raz 20. będzie gościła biathlonistów z całego świata. Organizatorzy podali pierwsze nazwiska uczestników. Gospodarzy reprezentować będzie duet Franziska Preuss i Benedikt Doll.

Biegi na Veltins Arena (wcześniej Arena Auf Schalke) na stałe weszły do biathlonowego kalendarza. Już od 20 lat zawodnicy zjeżdżają pod koniec roku do Gelesenkirchen, by wziąć udział w pokazowych zawodach i sprawdzić swoją formę.

Z powodu pandemii w zeszłym roku World Team Challenge zostało przeniesione do Ruhpolding, gdzie tryumfowali Rosjanie – Jewgienija Pawłowa i Matwiej Jelisiejew. Po przerwie spowodowanej restrykcjami nałożonymi w związku z koronawirusem, Veltins Arena znów będzie świadkiem biathlonowych zmagań.

Gospodarze jako pierwsi ogłosili, jaka para będzie ich reprezentować. W tym roku o zwycięstwo powalczą Franziska Preuss oraz Benedikt Doll. 27-latek i 31-latka spróbują poprowadzić Niemcy do ich czwartego tryumfu w World Team Challenge.

Preuss z pewnością będzie chciała poprawić swój rezultat z 2018 roku. Wtedy w parze z Simonem Schemppem zajęła drugie miejsce w biegu pościgowym i 5. w biegu masowym.

– Już raz startowałam w World Team Challenge i było to fajne doświadczenie, którego szybko nie zapomnę. Nawet jeśli nie chodzi o punkty Pucharu Świata dajesz z siebie wszystko. Jako sportowiec, chcesz pokazać, co potrafisz – powiedziała Franziska Preuss.

Na dużo lepsze wyniki liczy także Benedikt Doll. Mistrz świata w sprincie z 2017 roku startował w Gelsenkirchen w 2018 i 2019 roku. Jednak, w przeciwieństwie do swojej partnerki, nie znalazł się na podium.

– Bardzo się cieszę, że WTC ponownie odbędzie się na stadionie Schalke. Fajnie jest móc biec przed kibicami na tym obiekcie. World Team Challenge jest idealne, zwłaszcza w kontekście igrzysk olimpijskich. Mam nadzieję, że Franzi i ja będziemy na czele do samego końca – dodał Doll.

Źródło: biathlon-aufschalke.de
Fot. Wikimedia/Steffen Prößdorf (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.