Dziesięciu czeskich biathlonistów pojedzie na inauguracyjne zawody Pucharu Świata do Oestersund. Wśród nich nie zabraknie Markety Davidowej. Kto jeszcze zyskał zaufanie czeskiego sztabu szkoleniowego?

Pięciu pewniaków

Czeski sztab podjął ostateczne decyzje po testowych zawodach w Sjusjøen. Przed nimi pewnych startu mogło być tylko pięciu zawodników. Mowa o Markecie Davidowej, Lucie Charvatowej, Michale Krcmarzu, Mikulasie Karliku oraz Jakubie Stvrteckim. Dzięki dobrym wynikom do żeńskiej kadry na Oestersund dołączyły Tereza Vinklarkova, Eva Puskarcikova oraz Jessica Jislova. Najlepiej z tej trójki w Sjusjøen wypadła 22-letnia Vinklarkova. Dla trenera Egila Gjellanda nie było to jednak zaskoczeniem.

Nie byłem zaskoczony jej występem. Już dobrze wyglądała na treningach zarówno tutaj, w Sjusjøen, jak i we wrześniu i październiku.

Hornik i Vaclavik dołączają do kadry A

Wśród Panów natomiast uznanie w oczach trenerów zdobyli Vitezslav Hornig oraz Adam Vaclavik. Pierwszy z nich zajął w Sjusjøen 23 i 31 miejsce. Vaclavik był zaś odpowiednio 25 i 35. Trener męskiej kadry tak skomentował swoje wybory personalne:

W sprincie spisali się znacznie lepiej od pozostałych, dzięki czemu awansowali do masowego startu grupy A. W tym też uniknęli większych błędów. Ustaliliśmy jasno kryteria nominacji, więc nie było się nad czym zastanawiać.


Źródło: biathlonlive.com; instagram.com/cesky.biatlon.official/
Fot.: Petr Slavík, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.