22-letnia Evira Oeberg w pięknym stylu wygrała środowy sprint kobiet. Szwedka była bezbłędna na strzelnicy i niezwykle szybka. Nad drugą Marte Olsbu Roeiseland miała ponad 21 sekund przewagi. – To był doskonały wyścig – mówiła po zawodach.

Młodsza z sióstr Oeberg nie miała dzisiaj sobie równych. Od początku wyścigu prowadziła i nawet na moment nie pozwoliła rywalkom myśleć o zwycięstwie.

– To był doskonały wyścig. Wreszcie czyste strzelanie w sprincie. Zmagałem się z strzelaniem w sprincie. W większości z nich popełniłem dwa błędy – przypominała Oeberg.

Bezbłędna Elvira Oeberg wygrywa sprint w Ruhpolding. Polki daleko

W tym sezonie biathlonistka spisuje się na strzelnicy lepiej w pozycji stojącej. Jej skuteczność wynosi 86% i jest o 5 punktów procentowych wyższa, niż gdy strzela na leżąco. Nic dziwnego, że to właśnie na ten element zwróciła największą uwagę w trakcie środowych zawodów.

– Dla mnie kluczowe było strzelanie w pozycji leżącej. Czuję się bardzo dobrze w pozycji stojącej, ale nie w pozycji leżącej. Kiedy więc udało mi się trafić wszystkie cele w pozycji leżącej, wiedziałem, że teraz może być mój dzień – dodała Szwedka.

Źródło: biathlonworld.com
Fot. © Thibaut/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.